Jak na bezbolestné holení

Holení pro muže představuje nutné zlo. Z otravné rutiny se ale rychle může stát mučivě bolestivá zkušenost, pokud se neholíte správně. Holení může bolet z mnoha důvodů, mezi něž patří špatné přípravky (dráždivá syntetika), špatná příprava, používání tupé žiletky nebo nedostatečná hydratace čerstvě oholené kůže. Raději než se snažit všechny ty bolístky, neduhy a pupínky přetrpět, je lepší spravit svoje návyky a zajistit si tak bezproblémové holení. Třeba skrze tyto jednoduché kroky:

Krok 1

Jednou za čas, ne nutně až když vás trápí kožní problémy... Dopřejte své tváři peeling. Není na tom nic zženštilého. Obrousit odumřelé buňky je naopak velmi dobrý nápad: pokožka je pak jasnější, pružnější a zdravější. Nejlepší je, že kvůli tomu nemusíte nikam do salonu, peeling si pohodlně a levně vyrobíte i doma. Odstraníte tak z tváře nečistoty a mastnotu z pórů. Zároveň změkčíte kůži, což pak způsobuje mnohem menší podráždění při holení.

Krok 2

Aplikujte na krk, bradu a tváře malou vrstvu oleje. Ten ještě více zvláční pokožku a zabrání tak sebemenšímu podráždění. Nechejte oleji po aplikaci chvíli na zaschnutí. Pokud používáte přímo olej na holení, můžete tento krok přeskočit.

Krok 3

Aplikujte krém, gel či olej na holení. Pokud máte problémy s pokožkou nebo přecitlivělou kůži, sáhněte raději po maximálně přírodní kosmetice, bez syntetické parfemace. Holte svou tvář po směru růstu vousů a dostatečně ostrou, nejlépe čerstvou jednorázovou žiletku před započetím holení opláchněte vlažnou vodou.

Krok 4

Oplachujte žiletku po každém tahu přes obličej. Po skončení holení umyjte zbývající olej z tváře vlažnou vodou. Zkontrolujte tvář, a pokud jste nějaké místo vynechali, navlhčete jej vodou, naneste trošičku holícího přípravku a zbavte se nevzhledných zbytků.

Krok 5

Po omytí oholené tváře vlažnou vodou ji osušte měkkým hadříkem, snažte se nemnout tvář moc zhurta a energicky, protože tak čerstvě oholenou tvář podráždíte. Naneste tenkou vrstvu přípravku po holení, spíše než klasickou vodu po holení doporučuji hydratační balzám po holení.

Bonusové tipy:

  • Pokud stále dochází k podráždění, zvažte holení ve sprše. Stálé vystavení vodě a vlhkosti udržuje pokožku hebkou a vláčnou, což pomáhá předcházet jejímu podráždění.
  • Stejně jako u všech přípravků, které před, v průběhu nebo po holení citlivé kůže používáte platí, že nejlepší je sáhnout po přírodní kosmetice obsahující co nejméně dráždivé chemie.

Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor