Pár změn pro zdraví kůže, nehtů a vlasů

Řada každodenních faktorů (od jídel, které jíme, po produkty, kterými se myjeme ve sprše) má vliv na zdraví naší kůže, vlasů i nehtů. Rozzářit svůj vzhled, na to nemusíte chodit do salonu krásy. Stačí pár jednoduchých změn ke zlepšení celkového zdraví i zdokonalení stavu vlasů, nehtů a pokožky:

Zlepšete stravování

Odstraňte nebo alespoň omezte rafinovaný cukr ve vašem jídle. Je velmi pravděpodobné, že tak předejdete kvasinkovým infekcím kůže a vlasů. Vybírejte si celozrnné výrobky jako hnědá rýže nebo oves spíše než pečivo a produkty z bílé mouky. Vyhýbejte se jakýmkoliv toxinům, pokud je to jen trochu možné. Omezte přísun tuků z živočišných zdrojů jako je mléko nebo červené maso. Nasycené tuky mohou mít na kůži zánětlivý účinek. Raději volte zdravé, nenasycené tuky – slunečnicová či dýňová semínka a ryby. Zdá se to neuvěřitelné, ale omezíte tak i vysychání kůže a vlasů. Čerpejte bílkoviny raději z bílého masa či z fazolí (ty jsou skvělým zdrojem vlákniny, což je pro kůži další bonus). Dostatečně pijte. Doktoři doporučují 8 sklenic čisté vody na den. Zajistíte tak dobrou funkci svých ledvin i pravidelné vyplavování toxinů.

Upravte svůj životní styl

Vyhýbejte se úzkosti, zlepšujte si náladu co to jen jde. Snižování životního stresu podle lékařů zlepšuje i zdravý vzhled kůže. Pokud vás nervozita trápí, zvažte i nějakou variantu dechových cvičení či meditace. Věnujte se nějaké lehčí formě cvičení těla. Aerobní cviky zrychlují krevní cirkulaci a zlepšují prokrvení pokožky. Přestaňte kouřit. Výrazně tím zlepšíte zdraví pokožky, nehtů i vlasů. Vystavováním se cigaretovému kouři pokožka rychleji stárne. Pečujte o svou kůži i vlasy každý den. Hydratace pokožky vhodnými, nejlépe přírodními produkty opravdu výrazně pomáhá. Nezapomeňte kůži vhodně chránit i proti slunci, předejdete vráskám. Vyvarujte se používání necitlivých, syntetických mýdel, čistících prostředků na kůži, atd. Zbytečně tak pokožku podráždíte a vysušíte.
Pokud vaše problémy přetrvávají, obraťre se s konzultací na lékaře – infekce kůže, vlasů či nehtů může být i symptomem nějaké vážnější nemoci.


Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor