Balzámy na rty a jejich nečekané možnosti využití – část II.

Balzámy na rty jsou malým zázrakem. Sice jejich hlavní zatěžkávací období pomalu končí, nicméně balzám nemusí být používán pouze na rty. Ve skutečnosti jde totiž o vychytávku tak univerzální, že se s lipbalmem v kapse každý může proměnit v malého McGuyvera. Obecně platí, že nejlepší pro vaše rty jsou lipbalmy přírodní a bez syntetiky, chemických konzervantů a parafínu. Správný balzám by vám měl zajistit zdravé, nepoškozené a chráněné rty ... ale zároveň toho může nabídnout mnohem, mnohem víc.

V prvním díle článku jsme si ukázali další kosmetické možnosti využití balzámu na rty. V tomto díle dojde i na jeho vpravdě nekosmetická využití:

  1. Rozhýbání zaseklého zipu.

Neposlušný zip na oblečení dokáže pěkně potrápit. Zkuste na něj rozmazat trochu balzámu na rty a uvidíte, jak povolí.

  1. Poškrábané CD

Chcete si poslechnout staré CD, ale je poškrábané? Bez obav – aplikujte balzám na rýhy a velmi pravděpodobně přeskakovat přestane.

  1. Zabraňte čepelím v rezavění

Nože a další nářadí může časem rezivět, obzvláště když jej déle nepoužíváte. Vmažte lipbalm na čepele nožů, kleští či nůžek a ochráníte je tak lépe proti oxidaci.

  1. Odstranění nečistoty po cenovkách a samolepkách

Známe to všichni – chceme někoho podarovat, zbavíme dárek cenovky a on zůstane zohyzděný lepivou hmotou, která po nálepce s cenou zbyla. Prsty to dolů nikdy nedostanete. Místo toho namažte místo balzámem na rty. Po deseti minutách vrstvu balzámu setřete – a s ní i všechny nevzhledné pozůstatky po lepítku.

  1. Sundání zaseknutého prstýnku

Mýdlová voda nemusí být po ruce, pokud nejste doma – proto použijte balzám na prstýnek i prst a za chvíli jste volní.   

  1. Náhrada za lesk na boty

Opět pro situace, kdy nejste v okolí domova – a zjistíte, že vaše boty nejsou ve zrovna reprezentativním stavu. Jednoduše na ně naneste trochu lipbalmu, přepucujte suchým kapesníkem a voila.

  1. Delší působení parfému

Drobný a nepříliš známý trik, díky němuž vám parfém na těle déle vydrží. Taky vás mrzí, že z vás vůně vcelku rychle vyprchá? Tak si na místa, kam parfém nanášíte, aplikujte předem trochu balzámu na rty. To uzamkne vůni a zamezí tomu, aby příliš rychle vyprchala. Lipbalm vůni absorbuje a udržuje ji i v době, kdy už by se ze suché kůže dávno vypařila.

Jak vidno, balzám na rty má širokou škálu využití a proto se vyplatí mít jej stále při sobě. Pokud nehodláte vařit svůj vlastní balzám, pak balzámy od Sportique dlouho vydrží a jsou napěchované přísadami, které výše popsané efekty často znásobují: Bambucké máslo, vitamín E, kokosový olej, slunečnicový olej, olej z hroznových jader, olivový olej, ricinový olej, jojobový olej, olej ze šípků plané růže atd. Kromě veganské varianty (limetka) v nich nechybí ani včelí vosk. Pro účely zmíněné v tomto článku je vhodné použít nejlépe bezbarvé varianty balzámů, tj. všechny prodávané druhy mimo růžové perleti a višně.


Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor