Jak se zbavit zažloutlých zubů

Úsměv! Nebo raději ne? Mít zuby jako perly je v dnešní době považováno za velmi žádoucí. Zažloutlé zuby jsou pak jedním z nejčastějších problémů, se kterými lidé navštěvují zubní kliniky. Stejně jako přibírání na váze, i žloutnutí zubů je tak pozvolné, že jej těžko zpozorujete. Nemusíte však propadat panice ani utrácet těžké peníze za přípravky plné chemie, žloutnutí zubů se dá omezit a vy si od něj můžete pomoci i pomocí ingrediencí, které máte doma v kuchyni.

Žloutnutí často nepřichází samo od sebe, ale může mít spoustu příčin. Vyjmenujme si ty nejčastější z nich:

  1. Nedostatečná zubní hygiena. Pravidelné čištění zubů či vyplachování úst ústní vodou (pokud možno bez alkoholu a s co nejmenším množstvím chemie) zabarvování zubů zpomaluje. Návštěva zubaře je nutná proto, aby se vám nezačaly kumulovat dentální problémy. Profesionální čištění také nemusí být od věci.
  2. Kouření. Jeden z nejčastějších důvodů žloutnutí. Pokud vám tmavnou zuby od tabákových výrobků, patrně je budete potřebovat omezit.
  3. Léky a onemocnění. Některé nemoci se mohou projevovat nahnědlou barvou zubů. Taktéž jejich léčba (např. chemoterapie) může mít podobné projevy. Antibiotika, antihistamika a antipsychotika mohou v některých případech také vést k zabarvení chrupu.
  4. Geny a stárnutí. Přirozené žloutnutí je důsledkem stárnutí, jak se sklovina postupem času opotřebovává. Někteří z nás také jednoduše mají v genech žlutější sklovinu než jiní. Nebo spíše tenčí a průhlednější, neboť sklovina je lehce průsvitná a žlutá je vrstva pod ní. Bělit takovéto zuby může pro dentistu představovat docela oříšek.  
  5. Ano, logicky, to co jíme nebo nejíme, pijeme či nepijeme, má nezanedbatelný vliv na bělost našich zubů. Zuby zabarvují především nápoje, a to následující:

Černý čaj je, co se týče skvrnění zubů, horší než káva. Zcela nevinné nejsou ani bylinné čaje. Energetické nápoje či slazené coly a limonády obsahují kyseliny, které naruší zubní sklovinu a dopomáhají tak k pozdějšímu zabarvování zubů stravou. Červené víno. Výhodou může být, že víno asi málokdo konzumuje průběžně během celého dne. Proto je praktické si poté, co jste se sklenkou (či lahví) hotovi jít zuby vyčistit.

A co je naopak vhodné konzumovat pro podporu bělosti zubů? Ovoce (nejlépe se slupkou) jako jablka obsahuje kyselinu, která pomůže s bělením. Po jeho konzumaci je vhodné vypláchnout ústa vodou, abyste vyplavili cukr, který by se do skloviny mohl pustit. Jahody taktéž obsahují dostatek kyseliny jablečné, taktéž odstraňují zabarvení zubů a leští sklovinu. Zelenina, především tmavozelená (brokolice, kapusta) či listová (špenát, salát) obsahují minerály, které chrání zuby proti skvrnám.

Pokud se z nějakého důvodu chcete vyhnout profesionálnímu bělení nebo pískování, můžete vyzkoušet (ale s rozvahou!) tyto tradiční domácí osvědčené recepty na bělení zubů:

Vnitřní strana některých ovocných plodů bělí zuby. Je lepší se vyhnout často citovanému citronu, ale například bílá strana slupky pomeranče funguje znamenitě. Po její aplikaci třením je vhodné ústa vypláchnout. Vnitřní strana banánové slupky taktéž výborně zafunguje – minerály, které slupka obsahuje (hořčík, draslík, mangan) se absorbují do zubů a bělí je.

Hojně diskutované je použití sody. Někteří experti ji nedoporučují pro všechny. Prokazatelnou účinnost při bělení však má. Bělící směs vytvoříte následovně:

Smíchejte jednu lžičku jedlé sody s trochou soli s vysokým obsahem jodu. Směs naneste na dvě minuty na zuby. Poté si je opláchněte. Jedlá soda zuby zpevní a zároveň odstraní skvrny. Takovouto směs ale místo pasty doporučujeme používat maximálně dvakrát měsíčně.

Dalším receptem je smíchání půl čajové lžičky jedlé sody, půl čajové lžičky octa a špetky soli. Konzistencí by vám měla vyjít pasta. Tou potřete své zuby a po chvíli smyjte.


Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor