Jak zajistit, aby vaše vlasy bezpečně přežily zimu – část I.

Kromě silničářů jsou to i naše vlasy, které zima každoročně překvapí. Poslední roky totiž přichází zpravidla prudce a nečekaně a kombinace silných větrů a mrznutí může i ty nejstabilnější skalpy lehce rozhodit. Vlasy pak většinou vypadají zbídačené a bez života. Naštěstí však těmto trablím můžeme předcházet. Pokud budeme dodržovat určité užitečné tipy a postupy, nezanechá zima na kráse našich kštic žádné viditelné stopy.

Zde je jejich první část:

  1. Kondicionér

Používejte při každém mytí vlasů, nechejte alespoň 5 minut působit a aplikujte od začátků vlasů ke konečkům, nicméně vynechejte kůži, pokud váš produkt není vyloženě bez chemie. A nebo jej rovnou vyměňte za argánový olej, to je jeden z nejlepších přírodních kondicionérů a velký pašák na vlasy obecně. Nazamastí je, ale dodá jim přirozený lesk. Vlasy krásně vyživí, ozdraví a ochrání proti lámání, vhodný je i k masáži vlasové pokožky. Lze použít jako masku (naneste do suchých vlasů, zabalte je do ručníku a posléze umyjte). V případě použití arganového oleje coby kondicionéru naneste pár kapek do vlhkých vlasových konečků, promněte a již nevymývejte. To vlasům poskytne výbornou přírodní bariéru proti krutým elementům. V případě, že jsou vaše vlasy suché i po umytí a usušení, naneste trochu argánového oleje i na usušené vlasy.

  1. Noste čepice

Velmi jednoduché pravidlo. Čepice vaše vlasy brání před výkyvy teplot a nepřízní elementů. Na druhou stranu účes, který vznikne po sundání čepice, právem u řady lidí vévodí na špici nejhorších nočních můr. Tomu se dá předejít. Buď si vlasy můžete před nasazením čepice ošetřit vhodným stylingovým produktem, ještě lepší však je omotat je sametovým šátkem nebo pořídit malou sametovou „podčepičku“, což vás zbaví i statické elektřiny. Obzvláštně vhodné řešení je to v případě, že nosíte vlněné pletené čepice. Tenhle materiál vám totiž může z vlasů navíc vysávat potřebnou vlhkost. Pokud už chcete nosit vlasy na divoko bez čepic, volte raději opatrný účes – copy, culíky a drdoly to jistí. Vaše konečky uchrání před studeným větrem a jako bonus sníží čas a námahu, které musíte denně vydat stylizováním před zrcadlem.

  1. Pravidelné stříhání

Ať již rukou profesionálního kadeřníka nebo opravdu dobré a zručné kamarádky, roztřepené konečky by měly dostat naloženo alespoň každé dva měsíce.


Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor