Jaro za oknem, zahradníci připravit!

Jaro je zase tady a svolává do práce všechny farmáře, zahradníky a zahrádkáře. Příroda se po dlouhé zimě začíná probouzet a spolu s ní i náš organismus. Zahradničení v nás zažehává pocit užitečnosti a aktivního života. Je vědecky prokázáno, že práce s hlínou a zelení má velmi pozitivní dopady na psychiku. Toto požehnání je nicméně vykoupeno únavou svalů a kůže. Po vleklé zimě se navíc pokožka nemá moc k světu – kombinace nedostatečné vlhkosti, nedostatku čerstvého vzduchu a umělého vytápění ji zanechává suchou, podrážděnou, zrohovatělou a náchylnou k poškození. A to není dobrá výchozí pozice do začátku zahrádkářské sezóny.

K prevenci i úlevě od všech lapálií přišel Sportique s krémem Farmer’s Hand Saver. Farmářův ochránce rukou je založený na tradiční indiánské výrobní receptuře. Původně byl navržen pro horolezce – ti potřebují regenerovat kůži i ulevit od mozolů, ran a namožených šlach či dodat pokožce vysušené magnéziem hydrataci. Zahrádkářům, lesařům a kutilům však poslouží stejně tak dobře. Má totiž opravdu nadupané složení.

Základ balzámu tvoří bambucké máslo, které je tradičně ceněno pro své protizánětlivé, zvlhčující a pěstící účinky. Ty jsou v krému posíleny i kombinací rostlinných olejů (mandlový olej, olej z hroznových jader) a navíc i esenciálním olejem z rozmarýnu. Rozmarýn je kromě razantní vůně užíván pro podporu krevního oběhu a snižování bolesti u revmatismu. Schválně vyzkoušejte, jestli vám po náročném dni na zahrádce dokáže ulevit. Esenciální oleje, silice a výtažky z bylin jsou v tradiční medicíně mnoha kultur hojně využívány. Nikoli k léčení těžkých nemocí, ale často a účinně ke zmírňování příznaků. Mezi takovéto látky v krému zastoupené patří i výtažek z břízy (bohatý na kyselinu salicylovou). Bříza je od nepaměti považována za posvátný strom, naši předkové ji užívali na problémy s klouby i proti kožním nemocem – vyrážce, akné, ekzémům, plísním nebo drobným poraněním. Tedy terno pro zahrádkáře, kteří nemají při plném sezónním vytížení čas ještě z břízových stromů odsávat mízu a míchat vlastní lektvary. Farmer’s Hand Saver obsahuje i vitamíny E a C, hojně užívané pro regenerační a antioxidační účinky. Jeho vůně je bylinkově kořeněná – díky obsahu rozmarýnu, arniky a kafru, které se mezi terapeuty často používají pro podporu regenerace namožených vazů.

Farmer’s Hand Saver lze samozřejmě se stejným efektem použít i na nohy či jakékoliv jiné místo na těle. Abyste z něj měli největší užitek, zde je pár tipů: Krém je mastnější a hutnější konzistence, takže při aplikaci na nohy (např. proti plísním, mozolům z bot) je ideální aplikovat jej především na noc – nohy pak schovejte do ponožek a nechejte působit. Podobně, pouze přes den, to platí i pro aplikaci na ruce, kde nerušené působení zajistíte nasazením rukavic. Jeho hlavní síla spočívá v aplikaci po práci. Krém se dobře se vstřebává a působí do hloubky. Dobrým způsobem použití je i masáž – vhodným vmasírováním totiž ještě zvyšujete účinnost obsažených látek. Kůže je pak jemnější a vláčnější, méně poškozená i méně náchylná k poškození.


Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor