Krásná pleť a mnoho dalšího v jediném produktu.

Tekuté zlato. Tak bývá nazýván vzácný rostlinný olej z plodů argánie, která roste pouze v omezené oblasti afrických polopouští. Tento berberský poklad je považován za jeden z nejvzácnějších olejů světa. Lisuje se za studena z plodů stromů argánie trnité a jeho výroba je časově velmi náročná. Má pozoruhodné blahodárné účinky a ozdravuje tělo zevnitř i zvenčí. Protože kosmetický arganový olej je dlouho hledaným elixírem mládí, alespoň co se mládí pokožky týče. Má totiž prokazatelný vliv na širokou škálu kožních neduhů od akné až po vrásky a skvělé vlastnosti prokazuje i v péči o vlasy. S arganovým olejem tak lze ušetřit peníze i místo v kosmetické skříňce, neboť drahé a chemie plné specializované přípravky zastoupí jediný produkt – přírodní a multifunkční. Není třeba nákladných kosmetických a lázeňských procedur, vše si můžete dopřát v klidu svého domova. Protože síla přírody nejen v tomto případě přebíjí veškerou syntetiku.

Arganový olej je bohatý na tokoferoly, karotenoidy, fenoly, esenciální nenasycené mastné kyseliny a vitamíny A, E a F. Tato unikátní kombinace chrání kůži před nepříznivými vlivy životního prostředí a omezuje degradaci buněk působením volných radikálů a UV záření, předchází ztrátě kolagenu a elastinu, které jsou pro zdraví kůže zásadní. Známé a vyzdvihované jsou jeho antioxidační účinky díky vysokému obsahu vitamínů a alpha tocopherolu. Zároveň regeneruje, hydratuje, vyživuje a zvláčňuje (protože pružná pokožka je krásná pokožka). Díky čistě přírodnímu složení je olej vhodný i pro pokožku namáhanou, stárnoucí či jakkoli přecitlivělou. Olej funguje na strie, poškozené nehty, pomáhá i při popraskání či podráždění kůže. Nejoceňovanější způsoby funkčního využití arganového oleje jsou následující:

Akné

Výskyt akné lze úspěšně potlačit aplikací arganového oleje, byť se to zdá proti intuici (arganový olej je jako jeden z mála olejů vhodný na obličej, protože neucpává póry). Arganový olej skvěle hydratuje suchou pleť a zbavuje vyrážek akné v řádu dní – přitom kůže nevypadá a ani na pocit není umaštěná. I po odchodu akné navíc často zůstávají jizvičky, které už z pleti nezmizí, ale pokud se jejich léčbou začnete zabývat co nejdříve, můžete je aplikací arganového oleje velmi omezit - vyblednou, zmenší se, zjemní se a nebudou tolik viditelné.

Vlasy

Arganový olej je báječným přípravkem na vlasy. Nazamastí je, ale dodá jim přirozený lesk. Přílišné česání a mytí je může poškodit, pokožka hlavy může vysychat a být náchylná k vyrážkám. Přesně na tohle je arganový olej jako dělaný, vlasy krásně vyživí, ozdraví a ochrání proti lámání, vhodný je i k masáži vlasové pokožky. Ideální je jako kondicionér (pár kapek naneste do vlhkých vlasových konečků, promněte a již nevymývejte) či jako maska na vlasy (neneste do suchých vlasů, zabalte je do ručníku a posléze umyjte).

Nehty

Tak, jako funguje na vlasy, funguje i na nehty. Arganový olej se snadno vstřebává, nehty vyživuje a ty díky němu přirozeně rostou a nelámou se. Pravidelné vtírání a vmasírování oleje do nehtových lůžek a postranní kůže (při odlakovaných nehtech i do celých nehtů) vám ušetří za manikúru i pedikúru.

Strie a jizvy

Obvykle se objevují v důsledku prudkého nárůstu hmotnosti, kdy elasticita kůže nestíhá rozpínání těla (nejčastěji se strie dělají v těhotenství). Klíčem je zde hlavně prevence – je vhodné podchytit strie předtím, než se udělají. Pokud už se vám udělají, určitě pomůže je řešit, dokud jsou čerstvé. Arganový olej je strukturou podobný horní lipidické vrstvě pokožky, proto jej kůže akceptuje velmi dobře. Obsahuje velký podíl nenasycených mastných kyselin, kariteny, léčivé vosky, rostlinné steroly a vitamíny, které dodávají kůži kolagen, zlepšují její elasticitu a brání jejímu stárnutí. S jeho pomocí se můžete zbavit i vysušených míst kdekoliv na kůži či zmírnit jizvy (olej navíc pleť tonizuje na stejnou barvu, takže tolik nevystupují). Arganový olej od Sportique je v čisté, 100% přírodní pure formě. Pokud jej chcete zkusit vyměnit za kompletní kosmetickou péči, je ideální variantou lahvička 50ml, pokud jej zamýšlíte spíše jako přípravek první pomoci, který se vám snadno a prakticky vleze do kabelky (a vy tak máte tekuté zlato vždy po ruce), je zde lahvička 15 ml, která je navíc vybavena kuličkou roll on, jenž zajišťuje velmi snadnou, úspornou a hlavně hygienickou aplikaci přímo na požadované místo.


Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor