Pomocníci do posiloven pro zdraví a regeneraci těla

Opět přichází doba, kdy se vyznavači aktivního životního stylu a dříči venkovních sportů začínají stahovat do posiloven, aby je přes zimu fyzička neopustila. Ochota udělat pro své tělo maximum se u mnohých projevuje zdravým pohybem, zdravou stravou i zdravou suplementací. A také výběrem zdravých pomocníků, se kterými je cvičení, regenerace, zdraví kůže, svalů a kloubů úplně jiná písnička.

Muscle gel je přípravek do fáze po tréninku, na uvolnění a regeneraci namožených svalů a kloubů. Bolest po poctivém cvičení nás sice ujišťuje o jeho účinnosti, ale určitě bychom se bez ní rádi obešli. Obzvláště, pokud nás v dohledné době čeká další zátěž. Od toho je tu Muscle gel, který funguje i na namožené klouby - tlumí bolestivost svalů a kloubů a zlepšuje jejich hybnost. Konzistencí lehký a vůní krásně kořeněný – v důsledku esenciálních olejů a bylinných výtažků z borovice, hřebíčku, zázvoru a arniky. Vstřebává se a do svalů prostupuje velmi rychle, uvolnění napětí je velmi znatelné. Navíc nezanechává žádné zbytky a nešpiní oblečení, po jeho použití se můžete ihned obléci – to je nenápadná vlastnost, kterou však u většiny tradičních krémů nenajdete. V případě, že máte podezření na zánět a chcete preventivně zasáhnout, ještě vhodnější je Cooling cream, který má chladivý efekt. Muscle gel působí po zátěži a velmi rychle. Redukuje napětí ve svalové tkáni (optimální v kombinaci s jemným protahováním, regenerace je pak ještě rychlejší). Lehká a opakovaná masáž Muscle gelem na postižených místech si většinou poradí se zpožděným nástupem svalové bolestivosti. Tu se nesnažte vyřešit strečingem, nebude to fungovat a připravíte se o sílu. Nepoužívejte bandáž na oblasti, kde jste masáží aplikovali gel, kůže musí dýchat.

Balzám Sportsmen’s friend, tedy „Sportovcův kámoš“, pomůže se všemi drobnými patáliemi pokožky, které se při častém fyzickém zápřahu nutně vyskytnou. Je určen primárně k ošetřování kůže končetin. Konzistencí je hutný, proto takřka nevyplýtvatelný. Základ krému tvoří bambucké máslo (díky tomu se krém dobře roztírá a hlavně velmi rychle vstřebává) a oleje, od oleje z hroznových jader po mandlový. Voní trochu jako tygří mast, ale nemá její dráždivost. Obsažený výtažek z břízy je protizánětlivý a působí i protirevmaticky. Po několikadenním užívání krému se projevují zacelující a regenerační účinky balzámu. Krvácející rány, otlučené a poškrábané končetiny se lépe hojí. Při funkčních trénincích a sportech jako Crossfit jsou odřeniny na denním pořádku. Včelí vosk a oleje Sportsmen’s friend vytváří na kůži neviditelný ochranný film, který zmírňuje existující ranky a mozoly, a zmenšuje potenciál vzniku těch nových. Poradí si i s klasickými mozoly v dlaních od zvedání těžkých vah. Navíc ošetřuje vysušenou a jinak trpící kůži rukou – například následky používání magnesia. Balzám využívá antiseptických a antimikrobiálních vlastností březového esenciálního oleje a rozmarýnové silice, které napomáhají hojit i drobné záněty. Jeho použitím tudíž minimalizujete pravděpodobnost infekční nákazy ve fitcentru, které sdílíte s velkou řadou lidí. Balzám výborně funguje na bolestivost zápěstí, pokud nepoužíváte zpevňující bandáže (což mnozí experti nedoporučují). Závody jako Spartan race si vyberou svou daň i na vašich dolních končetinách. Sportsmen’s friend funguje stejně dobře i na nohy.


Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor