Za šetrnost ke kůži i lepší pocit z holení

Holení je pro muže činností tak rutinní, že se nad ní příliš nepozastavuje. A to často bývá ke škodě: ranky, suchá kůže, mapy špatných tahů na tváři. Čekali bychom, že s dalšími a dalšími reklamami na vylepšené žiletky už bude dokonalé oholení naprosto bezproblémovou záležitostí. Žiletkám s postupujícím časem naskakují další a další břity... Deset břitů, jeden protibřit, dva rezervní a jeden, který na ostatní břity pouze dohlíží? Jenže je to do značné míry pouze šikovný marketingový trik – větší počet břitů ve skutečnosti neznamená lepší oholení – to závisí především na holícím přípravku. Pro ty, kdo ještě nevyzkoušeli - doporučujeme zbavit se gelů a pěn na a nahradit je oleji na holení – celý proces se vám tím zjednoduší, zpříjemní a hlavně se stane zdravějším a šetrnějším.

Potud k samotnému procesu (chcete-li jej výrazně zpříjemnit a zefektivnit). Neméně důležité však je i to, co s čerstvě oholenou tváří uděláte po holení. Tradiční vody po holení toho totiž kromě vůní vaší kůži nemají moc co nabídnout. Stále je zde zažita řada mýtů, například: a) „Bez alkoholu není desinfekce“, respektive „pokud voda po holení neštípe, pak nefunguje“. Neplatí! Ve složení tradičních vod po holení naprosto dominuje jednoduchý alkohol, který je v takto vysoké koncentraci potenciálně dráždivý a navíc pokožku vysušuje. Proto je nevhodné používat kosmetiku s dominujícím složením alkoholu v případě, kdy máte suchou, podrážděnou, přecitlivělou nebo jen dehydratovanou pleť. V přírodních kosmetických přípravcích bývá jeho koncentrace mnohem menší, navíc se zde často vyskytuje ve variantě tzv. mastného alkoholu. Ten bývá vyráběn například z olejů a na rozdíl od obyčejného alkoholu má výrazné pečující vlastnosti, pomáhá pokožku hydratovat a vyživovat. Dalším rozšířeným nešvarem je chtít od přípravku po holení, aby byl zároveň kolínskou a parfémem. Jejich vůně na vás však stejně nevydrží. A konečně: že prý se přípravek po holení aplikuje pouze po holení. Nikoli, správný přípravek po holení by měl být natolik vyživující a šetrný, že jej můžete použít kdykoli k hydrataci pleti nebo její desinfekci.

Balzám po holení od Sportique toto kritérium splňuje. Má mléčnou texturu, která se lehce aplikuje. Obzvláště jej doceníte, pokud máte pokožku, která je alergická, suchá nebo přecitlivělá. Emulze balzámu je schopna uklidnit, zregenerovat i zhydratovat kůži po holení – a to bez výjimky a stejně vhodně všude po těle. Zbaví vás nepříjemných pocitů suché, napnuté, či podrážděné kůže. Na pokožce zůstává zcela nenápadný, chladivý a na omak jakoby sametový film. K použití jej stačí docela málo – balení proto vydrží vážně dlouho. Balzám po holení Sportique má složení velmi bohaté na vzácné a osvědčené bylinky a oleje. Za zmínku například stojí:

  • Kostival – hojí kožní poranění a podporuje regeneraci tkáně.
  • Mořská řasa – působí na pokožku příznivě vysokým obsahem minerálů, aminokyselin a mnohých vitamínů. Uzavírá otevřené póry a přispívá k hydrataci pokožky, která je díky jejímu účinku hladká, jemná, pružná.
  • Měsíček – přírodní antibiotikum. Je tradičně ceněn pro své dezinfekční a antiseptické účinky – léčí plísňová či kvasinková onemocnění kůže, používal a používá se na kožní záněty, jizvy, opruzeniny, akné či ekzémy. Podporuje i tvorbu nových tkání.
  • Heřmánek – odnepaměti užíván k léčení ran, působí  protizánětlivě a dezinfikuje. Výtečně se osvědčil proti kožním vyrážkám.
  • Tocopherol – neboli Vitamin E, přirozeně se vyskytující antioxidant. Pro lidské tělo nepostradatelný. Kůže jej dobře vstřebává. Zpomaluje šupinatění pokožky a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí.
  • Extrakt z graperuitových semínek je vonnou látkou a účinným konzervantem. Kromě toho, že přírodním a šetrným způsobem prodlužuje životnost produktu, napomáhá i lepšímu prokrvení pokožky. Zasahuje tam, kde se na pleti tvoří vřídky, neboť má antiseptické, antivirové a antimykotické účinky.

 

 

 


Hanka Hanka
Hanka Hanka

Autor