FAQ

Proč používat dražší přírodní kosmetiku?

Líbivá a příjemná kosmetika se syntetickými konzervovadly a oleji odvozenými z ropných surovin může být příčinou alergií a dokonce může obsahovat potenciální karcinogeny. Často nejde ani tak o skutečnou péči jako o chvilkový příjemný pocit bez dlouhodobého pěstícího, ochranného či uklidňujícího účinku.

Proč nepoužívat minerální olej?

Minerální olej je produkt, který vzniká destilací ropy. Vytváří na pokožce nepropustný film, který jí znemožňuje dýchat a přijímat vlhkost. Dodává sice kůži mastný pocit, ale ve skutečnosti ji vysušuje.

Přírodní produkty se mi zdají méně příjemné a voňavé...

Ano, protože neobsahují látky syntetického původu a tzv. PEG olejové látky. Ty sice dávají krémům po nanesení na kůži lehký pocit, ale ten je pouze krátkodobý. Rostlinné oleje jsou svým složením podobné horní lipidické vrstvě pokožky, proto jsou jí dobře přijímány a mohou tak doplnit její chybějící složky. Účinek se projeví po delší době - neexistuje tu okamžité zdání krásné jemné kůže, ale skutečně jde o reálné vylepšení struktury pokožky.

Co je to Shea butter a Karité?

Shea butter (anglicky), Karité (francouzsky) je bambucké máslo neboli máslovník africký, který do Evropy z Afriky přivezl objevitel Mungo Park. Strom dorůstá výšky 20 metrů a plodit začíná až po 40 letech. Z jednoho stromu se získá asi 20 kilogramů plodů - bobulí o velikosti menší meruňky. Každá bobule obsahuje až tři semena, z nichž se lisuje máslo. Kromě velkého podílu nenasycených mastných kyselin obsahuje i rostlinné steroly a vitamíny a také kyselinu skořicovou, která je známá svými ochrannými vlastnostmi.Máslo má úžasnou schopnost zjemňovat pokožku, důležitou roli sehrává při její ochraně před UV zářením. Působí hojivě na poškozenou a poraněnou kůži, neboť napomáhá regeneraci buněk a kapilárního mikrooběhu. Bambucké máslo je prokazatelně účinné při prevenci strií, pokožka je po něm velmi vláčná. Má protizánětlivé účinky a užívá se také při léčení revmatismu. Díky schopnosti rychle pronikat horní vrstvou pokožky do hloubky je výborným nosičem účinných látek.

Nejsou přírodní produkty více dráždivé?

Právě naopak. Protože obsahují látky vlastní přírodě, nejsou ani tělem přijímány jako cizorodé. Pouze u lidí, kteří mají specifické alergie, mohou některé rostlinné výtažky nebo esenciální oleje způsobit podráždění. Jako u každého kosmetického produktu je tedy vhodné nejprve aplikovat malé množství na předloktí. Pro velmi citlivou pokožku nabízí Sportique čisté bambucké máslo, čisté arganové máslo a čistý arganový olej.

Mohou produkty Sportique používat i děti?

Řada je koncipována pro celou rodinu a jsou zde i produkty vhodné pro děti. Čisté bambucké máslo, čisté arganové máslo a čistý arganový olej lze bez obav použít i u kojenců.

Ozon je přece škodlivý, nemůže mi ublížit v krémech?

Ozon v přízemních vrstvách atmosféry je spolu s výfukovými plyny skutečně škodlivý. Vázán s mastnými kyselinami však slouží jako zdroj energie, která je předávána buňkám pokožky. Je přírodním „startérem“ regeneračních procesů a zároveň má silně antimikrobiální a fungicidní vlastnosti.

Deodoranty mě pálí a nemají takovou vůni jako běžně prodávané produkty.

Pocení je přirozený proces, kterým se tělo zbavuje nečistot. Deodoranty Sportique neovlivňují pocení jako takové. Jejich přírodní účinné látky místo toho zabraňují tvorbě „nevonících“ bakterií vznikajících při rozkladu potu. Takzvané jemné deodoranty sice nepálí díky absenci lihu, ale většinou obsahují hliníkové soli, které způsobují uzavření pórů. Látky, které jsou z těla vyplavovány potem, v něm tudíž zůstávají a je tak narušena tělní rovnováha. Kromě toho již existuje řada studií o nepříznivých účincích hliníku. Při aplikaci na intimní místa si jej přes sliznice zanášíme přímo do těla.

Mohu použít Road Rash Balm přímo na odřeniny?

Ano, to je hlavní účel použití tohoto produktu. Prvotním záměrem bylo podat rychlou a hojivou pomoc cyklistům a všem sportovcům, kteří se neubrání odřeninám. Posléze se Road Rash Balm vyvinul ve skutečného pomocníka pro celou rodinu a je vhodný na odřeniny u dětí, poranění při práci, spáleniny, opary, popraskané rty, bolavé koutky, záděry apod. Obsahuje vysokou koncentraci esenciálních olejů a přírodních účinných látek s antimikrobiálními a fungicidními vlastnostmi, jojobový olej a bambucké máslo pak podporují regenerační procesy. Road Rash Balm omezuje šíření infekcí, urychluje hojení, podporuje tvorbu nové kůže a předchází praskání strupů. Vznikající kůži udržuje vláčnou a pružnou, snižuje také její pnutí a zarudnutí.

Mám stále studené nohy a rozpraskanou kůži na chodidlech. Který z produktů Sportique je na tento problém nejúčinnější?

Pro pravidelnou péči o nohy použijte vždy po koupeli Hard Day's Night Foot Cream – vysoký obsah bambuckého másla a olivového oleje zaručí kůži na chodidlech potřebné vyživování. Esenciální oleje výrazně zvýší prokrvení a zamezí pocitu studených nohou. Krém Hard Day's Night Foot Cream se velmi rychle vstřebává a má také výrazný aromaterapeutický účinek. Zanechává kůži vláčnou a podporuje její regeneraci.

Pracuji často na zahrádce a mám velmi vysušené a popraskané ruce, ale nemám ráda příliš mastné produkty. Můžete mi doporučit některý z vašich?

Pokud hledáte okamžitou pomoc a péči po manuální práci, použijte Shea butter Hand Cream. Jedná se o krém na ruce s vysokým obsahem bambuckého másla a esenciálních olejů. Krém se rychle vstřebá, kůži dlouhodobě vyživuje a při pravidelném používání výrazně zlepšuje vzhled vašich rukou.

Pracuji v zemědělství a mé ruce strašně trpí. Většina výrobků na trhu je na mé potíže neúčinná. Je některý z vašich výrobků vhodný pro můj problém?

Největší problémy pokožky rukou, jako jsou vysoušení nebo do krve popraskaná kůže, mívají farmáři při kontaktu rukou se sklízenými obilovinami a kukuřicí. Sportique Farmer's Hand Saver je založený na tradiční receptuře amerických indiánů využívající hojivých vlastností výtažků z břízy, bylin a esenciálních olejů v kombinaci s bambuckým máslem.

Manžel má vždy po oholení velmi podrážděný, zarudlý obličej. Je vhodnější After Shave Balm nebo Skin Toner?

Oba produkty vykazují nulovou dráždivost a je na individuálním pocitu každého člověka, čemu dá přednost. Skin toner má nejen uklidňující účinky díky Aloe vera, ale také tonizační - vypínající - účinek díky extraktu z Boswelie. Po použití After Shave Balm je pokožka velmi jemná, sametová a neleskne se. Zároveň jsou jí dodány vyživující účinné látky s regeneračním účinkem. Důležité je ovšem i holení samotné – pro velmi citlivou pokožku doporučujeme holící olej Shaving Oil, kde již není nutná následná péče.

Jsou vaše přípravky na holení vhodné i pro holení intimních partií pro ženy?

Samozřejmě, a to bez výhrady. Krém vytváří jemnou pěnu, která usnadní holení za mokra bez podráždění. Holící olej - Shaving Oil - umožňuje dokonalé oholení bez nepříjemného pnutí a iritace pokožky. Výtažky z měsíčku a třezalky, myrrhy, cypřiše a rozmarýnu napomáhají zklidňovat a regenerovat kůži.

V čem se liší masážní oleje, mám-li velmi suchou pokožku?

Všechny masážní oleje Sportique jsou vhodné jak pro masáž, tak pro pouhé ošetření pokožky celého těla např. po koupeli, sauně, opalování a k celkové regeneraci.
Masážní olej s jojobou - Meruňka - je masážní olej bohatý na vitamíny. Přísada arniky propůjčuje tomuto oleji zklidňující účinky. Má také výraznější parfemaci.
Masážní olej s jojobou - Citrus - je masážní olej s přísadou olivového oleje, který má lehkou citrusovou parfemaci a yzop v něm obsažený má mírně chladivé účinky.
Massage & Body Oil - Neutral / Kosodřevina / Lemon / Růže / Jasmín / Piňa colada – jsou masážní oleje s vyváženou kombinací rostlinných a bylinných výtažků a esenciálních olejů. Jsou vhodné k ošetření pokožky celého těla.

Při volbě masážního oleje jde především o vlastní individuální pocit. Požadovaný účinek výživy a regenerace pokožky splní všechny výše zmíněné oleje.
Náš tip: použijte několik kapek oleje i jako přísadu do koupele. Vaše pokožka pak nebude vysušená a podrážděná.

Co je Century riding cream a na jaká místa jej mohu použít?

Krém působí proti podráždění kůže všude tam, kde dochází k delšímu tření mezi kůží a oděvem či obuví. Kromě přírodních olejů a vosků, které zabezpečují kluznost, obsahuje přírodní antimikrobiální a fungicidní látky, které zabraňují mokvání kůže, vzniku plísní a zároveň urychlují regeneraci pokožky. Krém není určen ke vtírání do sliznic, ale můžete jej bez obav aplikovat v jejich okolí.

Lip Balm s UV ochranou je bílý, je to v pořádku?

Ano, protože neobsahuje syntetické UV filtry. Jeho součástí jsou oxidy zinku a titania upravené tak, aby jejich částečky měly co nejmenší rozměr (nejde o nanočástice) a vytvářely na rtech velmi jemnou, ale celistvou vrstvu. Tyto filtry sluneční záření účinně odráží - nedochází tedy k jejich chemické přeměně vlivem slunečních paprsků, jako je tomu u filtrů organických. Vytváří na rtech bělavý nádech, ale v žádném případě nepůsobí škodlivě na kůži ani na jemnou sliznici rtů, což nelze bez výhrady říci o filtrech
organických. V Kalifornii plavčíci na plážích a koupalištích hrdě chodí s bílými rty, což je chápáno trochu jako móda, ale hlavně jako značka lidí, kteří vědí, jak se správně chránit proti UV záření.

Mohu Lip Balmy používat i pro malé děti?

Ano, bez obav - stejně jako všechny výrobky Sportique obsahují Lip Balmy pouze rostlinné vosky a oleje nejvyšší kvality s rostlinnými výtažky. V případě nepříznivého počasí jimi můžete ošetřit i okolí rtů, nos nebo tváře.

V čem se liší krém na ruce Shea Butter Cream a Mother's Little Helper Cream?

Krém na ruce je výživnější, obsahuje vyšší procento tuků (25 procent bambuckého másla) a je tedy i tužší, ale velmi rychle se vstřebává. Mother's Little Helper Cream, ve volném překladu „matčin malý pomocník“, je pěsticí krém jemnější konzistence pro všechny typy pleti, vhodný i na obličej. Přírodní oleje mají tu vlastnost, že vyrovnávají lipidickou rovnováhu pokožky a neucpávají póry – jsou tedy vhodné i pro mastnou pleť. Mother's Little Helper Cream navíc obsahuje vitamín C a beta karoten spolu s uklidňujícími bylinnými výtažky. Esenciální olej z mandarinky a pomerančový vosk dodávají krému lehkou, svěží parfemaci. Je vhodný na celé tělo, během dne i na noc.

Stojím celý den na nohou a otékají mi. Je vhodné použít SPORTIQUE Hard Day's Night Foot Cream?

Určitě, doporučujeme vám jej použít už ráno před obutím. Vysoký obsah bambuckého másla a olivového oleje zaručí potřebnou výživu kůže na chodidlech. Esenciální oleje výrazně zvýší prokrvení. Krém se velmi rychle vstřebává a má i výrazný aromaterapeutický účinek. Zanechává kůži vláčnou a podporuje regeneraci pokožky. Zvýšením prokrvení pokožky chodidel a lýtek omezíte pocit únavy a tvorbu otoků. Samozřejmě za předpokladu, že jde o pouhou únavu, a nikoli zánětlivou formu křečových žil, kterou musí vždy řešit lékař.

V čem spočívá účinek Elements krému a mohou jej používat i děti?

Elements krém obsahuje výtažek z unikátní arktické řasy Duervilea Antarctica, která vytváří speciální proteiny snižující bod mrznutí vody a umožňující jí přežít i v arktických podmínkách. S trochou nadsázky lze říci, že stejně tak může výtažek z této řasy zahřívat i naši pokožku a bránit tak praskání žilek v důsledku mrznutí vody a tvorbě "lišeje". Krém je navíc vodoodpudivý, takže ochrana vaší pleti je dlouhodobá a velmi účinná. Rostlinné oleje zabezpečují výživu pokožky a Aloe Vera spolu s řasami ji uklidňují. Krém lze bez obav užívat i u dětí od 3 let věku.

Zdá se mi, že váš krém na ruce vůbec nevoní.

Produkty Sportique neobsahují intenzivní syntetické parfémové složky, které pro pokožku většinou bývají i zdrojem alergenů. Hlavním účelem krému je efektivně ošetřit, vyživit a chránit pokožku rukou. Velmi jemná vůně je dána pouze výtažkem z bílého čaje a obsaženými a použitými ingrediencemi.

Zdá se mi, že jsou Vaše hřejivé emulze málo intenzivní (pálivé) ve srovnání s některými jinými na trhu.

Naše hřejivé emulze svým složením a obsahem účinných látek odpovídají Colipa předpisům (organizace určující legislativu pro kosmetiku v zemích EU). Jejich složení je koncipováno tak, aby nevyvolávaly kožní alergie či případné zdravotní problémy při pravidelném použití. Pro přípravnou masáž je třeba aplikovat emulzi asi deset minut před zátěží, emulze pronikne do kůže a komplex obsažených látek působí dlouhodobě na nervová zakončení v kůži. Zvolené svalové skupiny se tímto prokrví a jsou připraveny k okamžitému výkonu. Takzvané čínské masti sice působí okamžitě, ale často vyvolají podráždění kůže a nepůsobí dlouhodobě. Existuje dokonce podezření, že mohou být rakovinotvorné. Ostatně vše, co přijde do styku s pokožkou, je již během 30 minut indikováno v krevním řečišti.

Mohu použít arganový olej i na vlasy?

Ano, v Maroku a ve většině zemí Středního východu je tradičně používán pro pěstění a zdravý vzhled vlasů. Vtírá se do vlasů buď před samotným mytím nebo po něm a používají jej muži i ženy. Arganový olej dodává vlasům texturu, potřebnou výživu a navrací jim zdravý a přirozený lesk.

Jaký produkt byste mi doporučili v těhotenství proti případnému vzniku strií?

Nejlépe osvědčenými přírodními surovinami jsou čisté bambucké máslo, jojobový olej, arganový olej a arganové máslo. Svým složením se nejvíce blíží lidskému sebu (kožní maz), který je tělu nejpřirozenější. Pravidelnou aplikací pokožka zůstává vláčná a hydratovaná, schopná přizpůsobovat se fyziologickým změnám.

V čem se liší vaše mýdlo od konkurence?

Naše výrobky neobsahují sulfáty (Sodium Laureth Sulfate a Sodium Lauryl Sulfate - SLS), které jsou velice levnou základní pěnící surovinou, používanou v drtivé většině čistících a kosmetických přípravků. Ve Spojených státech existují studie, které prokazují jejich silné dráždící vlastnosti a stopové zbytky sulfátů v mozku, plicích, srdci a játrech, vedoucí až k možnému ovlivnění hormonální rovnováhy. Protože SLS kopíruje Estrogen, je možným zdrojem vážných zdravotních problémů.

Mám slabé polámané nehty a velice lehce se mi tvoří záděry, myslíte, že je možné takto zničené ruce zregenerovat?

Určitě. Doporučujeme arganový olej nebo arganové máslo, které mají vysoký obsah mastných kyselin (omega 6), vitamín E, přírodní antioxidanty (flovonoids, tocopherols). Podporují regeneraci nehtového lůžka a posilňují křehké nehty.

Jsem alergická na parfémy, mám se bát vašich parfemovaných výrobků?

Vůně našich výrobků je většinou dána obsaženými a použitými surovinami. V některých případech používáme parfémy vyrobené z esenciálních olejů, přírodních bylin a plodů. Přestože jsou naše výrobky vytvořeny z přírodních zdrojů, nejméně dvě procenta lidí mohou být alergická i na tyto přírodní složky. Vždy doporučujeme provést test malého množství výrobku na citlivém místě pokožky.

Má kůže na chodidlech je velice suchá, někdy se mi tvoří praskliny až do krve. Co byste mi doporučili na můj problém?

V první řadě byste měla konzultovat svého lékaře, může se jednat o mykotickou infekci nohou, která vyžaduje lékařské vyšetření a odbornou léčbu. Jako doplněk doporučujeme FARMER'S HAND SAVER (Balzám na ruce a nohy) s vysokým obsahem bambuckého másla a směsí esenciálních a rostlinných olejů s antimikrobiálními a fungicidními vlastnostmi. Balzám se rychle vstřebá, dlouhodobě kůži vyživuje a při pravidelném používání dodává vašim nohám příjemný pocit a zdravý vzhled.